KONST / Litografier / Färglitografi 8559213
*
nr 855 9213
Curt Asker
(f. 1930), Sverige
Färglitografi , Curt Asker (f. 1930), 1988, 61/170, bladets mått: 38x47
Curt Asker, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2013
kl 20:13:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/10 15:50:20
1
Vinnande bud
27/10 13:00:08
2
200 kr
27/10 13:01:02
2
350 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt asker färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18
-
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:03
*
Curt Asker
Curt Asker, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930.
nr 855 9213
Curt Asker
(f. 1930), Sverige
Färglitografi , Curt Asker (f. 1930), 1988, 61/170, bladets mått: 38x47
Curt Asker, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/10 15:50:20 | 1 | Vinnande bud |
27/10 13:00:08 | 2 | 200 kr |
27/10 13:01:02 | 2 | 350 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt asker färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18 -
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:03